Fıstık Ezmesi Hakkında Bilinmeyenler

Fıstık Ezmesi Hakkında Bilmedikleriniz

Fıstık ailesinde fıstık çeşitleri çok fazladır. Kaju fıstığı, antep fıstığı, ceviz, badem bunlardan sadece birkaçıdır.  Fıstık ezmesi Fıstık ezmesi de genel iki çeşit olarak bulunur, bunlardan biri kremalı olan diğeri ise gevrek türünde olandır.  Fıstık ezmesi hakkında bilinmeyenler arasında diyabete iyi geldiği, kalp hastalıklarına iyi geldiği, sinir ve Alzheimer hastalıklarına iyi geldiği sıralanabilir.

Fıstık Ezmesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fıstık Ezmesi İçerisinde Bulunanlar

Kavrulmuş ve kuru fıstıklardan yapılan fıstık ezmesi aslında bir macundur. Bu macunun içerisinde protein, karbonhidrat, yağ asidi, çeşitli vitaminler, magnezyum, sodyum, kalsiyum, demir ve çinko bulunmaktadır. Doymuş yağ içermediğinden düzenli olarak da fıstık tüketilebilir. Vücudumuz için gerekli olan besin maddelerine sahip olan fıstık ezmesi, kolesterol seviyesini de düşürür. Pynut Fıstık ezmesi içerisinde A vitamini, C vitamini bulunması, kanseri önlemesi ve ülseri dahi tedavi etmeye yardımcı olması da sayılabilir.

Fıstık Ezmesi Hakkında Bilinmeyenler

Fıstık Ezmesinin Antioksidan Özellikleri

Antioksidan özelliklere sahip fıstık ezmesi içerisinde, niasin, folat, riboflavin, resveratrol ve tiyamin bulunmaktadır. Pynut Fıstık ezmesi içinde %100 Doğal Fıstık Ezmesi bulunmaktadır. Yapılan bazı araştırma sonuçlarına göre düzenli olarak fıstık ezmesi yenmesi safra taşı riskini azaltmaktadır. Lif oranı da yüksek olduğundan diyet kullanımında da oran yüksektir. Bir fincan fıstık ezmesinde 13 gr ile 22 gr arasında diyet lifi bulunmaktadır. İnsan vücudunda lifi eksikliği başta kabızlık, kolestrol ve şeker olmak üzere çeşitli kalp ile ilgili hastalıklara da neden olmaktadır. Bu nedenle diyetin en önemli kısmı diyet lifidir. İnsan sağlığını önemli ölçüde etkileyen fıstık ezmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise fıstık alerjisidir. Çok önemli olan bu konu, Pynut fıstık ezmesi tüketmeden önce mutlaka uzman bir doktora danışılması ve uygun bulunması durumunda tüketilmesi alerjisi olanlar için en doğru olandır. Kusma, karın ağrısı, ödem, diyare alerji ile ilgili en belirgin belirtilerdir. Tedavi olunmaz ise bu alerjik durum ölümcül olabilir.

fistikezmesinet: Optinaturel İlaç Gıda Sanayi A.Ş. Firması'nın Blog Editörüyüm. Fıstık Ezmesi, Doğal Fıstık Ezmesi 'ni tüketicilere tanıtmak için buradayım.