Fıstık Ezmesi Besin Değeri

Fıstık Ezmesi Besin Değeri

Fıstık ezmesi yer fıstığı bal, yerine göre tuz ve şeker, zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağından oluşan, daha çok sporcu besini olarak bilinen aynı zamanda kahvaltılarda da oldukça fazla tüketilen bir besin kaynağıdır. Daha çok enerji kaynağı olarak bilinen doyurucu bir besindir. İçerisinde kullanılan malzemeler besin değerini arttırmaktadır. Pynut fıstık ezmesi ise oldukça doğal ve avantajlı fiyatı ile güvenle yiyebileceğiniz kilo alır mıyım diye düşünmeyeceğiniz glütensiz bir üründür.

Fıstık Ezmesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bunun yanında pynut fıstık ezmesi bu piyasa da % 100 doğal ve katkısız olmasından dolayı öne çıkmaktadır. Diğer ürünlere oranla kullananların oldukça memnun olduğu pynut fıstık ezmesi birçok tat ve çeşidi ile en çok ürün çeşitliliği gösteren fıstık ezmesi markasıdır. Bunun yanında fıstık ezmesinin besin değerleri de oldukça tartışılan bir konudur. Bu yazımızda fıstık ezmesinin içerisinde bulundurduğu besinleri ve bu besinlerin kalori değerlerini sıraladık bunlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Fıstık Ezmesi Besin Değeri

Fıstık Ezmesinin Besin Değerleri Nasıldır?

Fıstık ezmesi tadına doyulmasa da kişiler yerken veya yedikten sonra acaba kilo alır mıyım? Kalorisi ne kadardır? Doyurucu mudur? Hazımsızlık yapmasın gibi kafalarında birçok soru işareti bırakır. Bunun sebebi yer fıstığının oldukça doyurucu ve besin değeri yüksek olmasıdır. Bunun yanında içinde şekerin ve balın da bulunması özellikle bayanlarda kilo alır mıyım? Korkusunu doğurur. Bu yönde fıstık ezmesinin besin değerinin yüksek olması veya içerisine konulan malzemelerin de etkisi ile bu değerin artması sizin protein ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Aynı zamanda bu durum metabolizma hızınıza göre değişiklik gösterse de kilo almanıza sebep olabilir. Bu yüzden özellikle şeker hastalarının bu tarz besinler tüketirken oldukça dikkatli olmaları gerekmektedir. İşte bu besin değerleri aşağıda yer almaktadır.

Fıstık ezmesi besin değeri :

  • Enerji ve Besin değeri = 100 gr
  • Protein = 29,3 gr
  • Karbonhidrat = 8,5 gr
  • Yağ = 6,1 gr
  • Tuz = 0,1 gr
  • Enerji ( CAL ) = 645 gr
  • Şeker = 0,2 gr ( doğal katkısız fıstık ezmesinde bulunmaz)

fistikezmesinet: Optinaturel İlaç Gıda Sanayi A.Ş. Firması'nın Blog Editörüyüm. Fıstık Ezmesi, Doğal Fıstık Ezmesi 'ni tüketicilere tanıtmak için buradayım.