Ara Öğünün Vazgeçilmezi Fıstık Ezmesi

Ara Öğünün Vazgeçilmezi Fıstık Ezmesi

Beslenme konusundaki ciddi tartışmalardan biri de ara öğün üzerine. Ara öğün olmalı mı olmamalı mı, olmalıysa nasıl olmalı soruları uzayıp gidiyor. Bir grup uzman ara öğünün olmasından yana. Çünkü gün içinde çok fazla enerji harcandığını ve bunun karşılanması gerektiğini düşünüyorlar. Tabiki de bir ana öğün kadar ağır olmayacak ancak enerji ihtiyacını karşılayacak besinlerin olması gerektiği savunuluyor. Pynut fıstık ezmesi enerji konusunda tercih edilebilecek bir alternatif. Başka gıdalarla dengelendiğinde hem enerji ihtiyacını karşılayacak hem damak zevkinizi okşayacaktır.

Ara Öğünün Vazgeçilmezi Fıstık Ezmesi

Ara Öğün Ana Öğün Tartışması

Ara öğünü desteklemeyen grup ise az ama ara öğünleri kapsayacak genişlikte ana öğünlerden bahsediyor. Tek öğün veya iki öğün diyen uzmanlar burada istenilenin yenilebileceği görüşünde. Hatta tek öğün daha revaç denebilir. Bunun kaynağı da Japonya. Çekik gözlü Japonların bu kadar genç bu kadar pürüzsüz ciltlerinin sırrı bu olduğu söyleniyor. Ana öğün olsa bile Pynut fıstık ezmesi ile yapılacak bir tatlı bu öğünü renklendirecektir. Ayrıca ara öğünler dikkatli şekilde kontrol edilirse yarar getirecektir. Sonuçta beslenmenin mantığı kontrole dayanmaktadır. Su ile desteklenen öğünler sizleri mutlu etmelidir. Çünkü su aldığınız kaloriyi dengeleyecek dolayısıyla kilonuzu etkileyecektir. Fıstık ezmesi yemiş olsanız da devamında içilen su fıstık ezmesinin oluşturacağı birikimi de temizlemiş olacaktır. Kısacası tüm öğünler için su tüketimi çok önemlidir. Ara öğünlerin vazgeçilmezi fıstık ezmesi tüketimi kabus olmaktan çıkmaktadır ayrıca.

Ara Öğün Neden Gerekli?

Ara öğünün bir diğer faydası kalori hesabının kolay yapılıyor olmasıdır. Örneğin, bir öğününüzde ipin ucu kaçırıldı ve Pynut fıstık ezmesi fazla fazla yenildi. Olabilir. Eğer ara öğünleriniz belliyse günlük kaloriyi diğer öğünlere kolaylıkla bölebilirsiniz. Ya da birkaç ara öğünü atlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin ayarlayabileceğiniz bir şey. Ana öğünlü programlarda bu şansınız pek yok. Geçmiş tarihlerde insanlar tek öğün yiyordu, doğru. Ancak geçen zamanda hem bu kadar yiyecek alternatifi yoktu. Fıstık ezmesi yaygın bir besin değildi. Ara öğünlü programlar bu noktada daha sürdürülebilir. Hem lezzeti olay olan fıstık ezmesinden yiyebiliyorsunuz hem kontrol sağlayabiliyorsunuz. Bu yüzden ara öğünden şaşmamak en iyisi gibi durmaktadır.

fistikezmesinet: Optinaturel İlaç Gıda Sanayi A.Ş. Firması'nın Blog Editörüyüm. Fıstık Ezmesi, Doğal Fıstık Ezmesi 'ni tüketicilere tanıtmak için buradayım.